Több ezer tanár érzi megalázónak a minősítést, inkább műkörmösnek, asztalosnak, cukrásznak tanulnak
Rengeteg tanár és tanító várja, hogy a minősítési rendszer megszűnjön, több tízezren nem töltötték fel a portfóliójukat.
Rengeteg tanár és tanító várja, hogy a minősítési rendszer megszűnjön, több tízezren nem töltötték fel a portfóliójukat.
November 25-ig kell elkészíteniük portfóliójukat azoknak a pedagógusoknak, akik jelentkeztek a 2019-es minősítési eljárásra.
A Pedagógus I. és II. fokozat megszerzésére irányuló minősítési eljárások 2014 és 2016 között zajlottak, összesen 39 924 pedagógus tett minősítő vizsgát, és a vizsgák 91 százaléka sikeres volt - írja a Magyar Hírlap csütörtöki számában Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára tájékoztatására hivatkozva.
Több mint kétszáz pedagógus tiltakozik a portfóliókészítés és a pedagógusminősítés jelenlegi rendszere ellen, az erről szóló közleményt ismert tanárok - például Arató László, a Magyartanárok Egyesületének elnöke, Pethőné Nagy Csilla és Bihari Péter tankönyvszerző - is aláírták. A 25 ezer érintett tanár, tanító és óvodapedagógus közül eddig nyolcezren regisztráltak a portfóliófeltöltő felületen.
Az e-portfólió felülettel kapcsolatos szakmai megbeszélésre hívta az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkársága a Pedagógusok Szakszervezetének és a sztrájkmegállapodást aláíró többi szakszervezetnek a vezetőit, szakértőit - közölte a szaktárca csütörtökön.
Április 30-ig állíthatják össze és tölthetik fel portfóliójukat azok a tanárok és tanítók, akik 2015. január 1-től pedagógus II. kategóriába szeretnének továbblépni. Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket a portfóliókészítésről.
Több ismert tanár - például Arató László, a Magyartanárok Egyesületének elnöke, Pethőné Nagy Csilla és Bihari Péter tankönyvszerző - tiltakozik a pedagógusok minősítési rendszere ellen.
Megnyílt az az online felület, amelyre a szakvizsgázott, hivatásukat legalább 14 éve gyakorló pedagógusok feltölthetik portfóliójukat, ezek a tanárok egyszerűsített minősítési eljárással pedagógus II. fokozatba kerülhetnek 2015. január elsejétől - jelentette be a köznevelésért felelős államtitkár csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Június közepén minden pedagógus megtudja, részt vehet-e a következő évi minősítési eljáráson, a portfóliót - a jelenlegi, speciális eljárás kivételével - november végéig kell majd feltölteni. Többek között ezt tartalmazza a pedagógusok előmeneteli rendszeréről szóló rendelet módosítása, amely kedden jelent meg a Magyar Közlönyben. A jogszabály tartalmazza a minősítés legfontosabb dátumait is, ezeket gyűjtöttük össze.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.